Дома Фудбал Италија Добри вести за Милан: Томори може да се врати за миланското дерби

Добри вести за Милан: Томори може да се врати за миланското дерби

Дефанзивецот на Милан, Факијо Томори мораше да биде опериран поради повреда на менискусот на коленото, но прогнозите за рехабилирација се оптимистички.

Имено, интервенцијата не била сериозна и првичните предвидувања беа дека на терените ќе се врати за еден месец.

Италијанските медиуми денес потврдија дека Томори би можел на терените да се врати на 6 февруари, односно за градското дерби против Интер.

Тоа е одлична вест за тренерот Пиоли, особено поради фактот што има многу повредени фудбалери во одбраната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Братот на фудбалерот на Ливерпул со неговата бремена сопруга се криел во хаосот пред стадионот 🎥

Ливерпул и Реал Мадрид требаше да го започнат финалето во Лигата на шампионите во 21 часот…