Дома Трансфер зона Доаѓа летото, Реал спрема големи промени: Ќе започне од левиот бек!

Доаѓа летото, Реал спрема големи промени: Ќе започне од левиот бек!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Мадридскиот весник Марка тврди дека Реал Мадрид ќе прави вистинска револуција во играчкиот кадар во текот на летото.

Челниците на Реал се свесни дека промените се неопходни како и да заврши сезоната, па во текот на летото ќе видиме значајни промени во играчкиот кадар на кралскиот тим.

Ќе дојде до промена на играчи на неколку позиции, а најизвесно е дека Реал ќе бара нов лев бек. Марсело веројатно ќе замине откако го загуби своето место во составот, а Менди не ги исполни целосно очекувањата на клубот, иако знаеше да има и добри игри оваа сезона.

Кој е првата мета на клубот? Една од желбите е Серхио Регилон. Реал претходното лето го продаде на Тотенхем за 45 милиони евра, но сега сака да врати назад. Тие се свесни дека продажбата беше грешка, исто како и случајот со Тео Хернандез кој игра одлично во Милан.

Реал моментално е втор во Ла Лига, а после победата над Алавес му се приближи на Атлетико на само четири бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…