Дома Фудбал Останато Ди Марија: Би се откажал од сите 17 трофеи, за да ја освојам ЛШ со ПСЖ

Ди Марија: Би се откажал од сите 17 трофеи, за да ја освојам ЛШ со ПСЖ

Ди Марија истакна дека ќе биде многу разочаран доколку ја заврши својата авантура во Пари Сент Жермен без да го освои трофејот во Лигата на шампиони.

33-годишниот Аргентинец дури е спремен да се откаже од сите трофеи кои ги освои во кариерата, за да триумфира во ЛШ со дресот на ПСЖ.

„Би се откажал од сите 17 трофеи за да ја освојам Лигата на шампиони со ПСЖ. Не сме далеку. Понекогаш не е задолжително да играш одлично во ЛШ за да ја освоиш. Би било многу тажно да си заминам од ПСЖ без да ја освојам Лигата на шампиони“, изјави Ди Марија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…