Дома Фудбал Италија Директорот на Јувентус: Се што пишува за Погба е лага

Директорот на Јувентус: Се што пишува за Погба е лага

Пол Погба скоро цела сезона беше повреден, а потоа кога се врати доби минутажа на два натпревари, па беше казнет и повторно се повреди.

Веднаш потоа се појавија најави од италијанските медиуми дека во Јувентус повеќе не сметаат сериозно на Погба и дека Французинот ќе си замине, сепак сето тоа го демантираше извршниот директор Франческо Калво.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Навивачите имаа големи очекувања, но сега се разочарани и ретко кој очекува дека Јувентус Погба може да биде подобар.

„Читав разни наслови во медиумите околу Погба. Но сето тоа е лага. Погба останува и се надеваме дека наскоро ќе го гледаме на теренот“, изјави Калво.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…