Дома Фото Димитриевски повторно во тимот на колото во Ла Лига

Димитриевски повторно во тимот на колото во Ла Лига

Нашиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски повторно се најде во тимот на колото во Ла Лига после одличниот настап против Ваљадолид.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Димитриевски беше клучниот играч во победата со 1:0 на гостувањето кај Ваљадолид, откако во 87. минута одбрани удар од белата точка.

Ова е тимот на колото во Ла Лига:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Ливерпул добива богати арапски сопственици

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Покрај Манчестер…