Дома Фудбал Останато Дибала се огласи од домашната изолација (ФОТО)

Дибала се огласи од домашната изолација (ФОТО)

Aргентинскиот фудбалер Паоло Дибала веќе неколку дена се наоѓа во изолација откако неговиот тест беше позитивен на коронавирус.

Дибала е во домашна изолација со неговата девојка Ориана Сабатини кој исто така беше позитивна, а денес Аргентинецот се огласи преку Инстаграм и им откри на фановите каква му е здравствената ситуација

„Добро сме“, кратко напиша напаѓачот на Јувентус.

Ќе потсетиме, покрај Дибала во Јувентус позитивни беа уште Даниеле Ругани и Блез Матуиди.

View this post on Instagram

Estamos bien 👌🏽😌

A post shared by Paulo Dybala (@paulodybala) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спрема ли Звезда „бомба“? Ивановиќ на ручек со Терзиќ! 📸

Иако се шпекулираше дека Бранислав Ивановиќ е пред враќање во Премиер лигата српските меди…