Дома Луд Спорт Двегодишното синче на Роналдо го воодушеви светот (видео)

Двегодишното синче на Роналдо го воодушеви светот (видео)

0

Кристиано Роналдо објави домашно видео на кое се гледаат фудбалските вештини на неговиот помлад син Матео, кој има само две години.

Постариот син на португалскиот ас, Кристијано Јуниор, веќе ги покажува своите фудбалски вештини во фудбалската академија на Јувентус.

Но ова видео е доказ дека и помладиот син на Роналдо, Матео ги наследил фудбалските гени на својот славен татко.

Иако уште нема полни две години, малиот Матео одлично шутира и го воодушеви целиот свет.


Следете го Sportski.mk и на


Роналдо ги доби близнаците Матео и Ева со сурогат мајка на 8 јуни, 2017 година во САД, а од врската со моделот Георгина Родригез ја има ќерката Алана Мартина која се роди истата година на 12 ноември.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oдредени точните датуми за полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите

Вчера се доби разврската од четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите. Ајакс прир…