Дома Трансфер зона Два европски гиганти го сакаат Грујиќ

Два европски гиганти го сакаат Грујиќ


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Српскиот репрезентативец Марко Грујиќ игра одлична сезона во Порто и го привлече вниманието на неколку европски гиганти.

Најсилен интерес за играчот за врска покажуваат Манчестер Јунајтед и Милан, кои ќе се борат за неговиот потпис на лето.

Грујиќ пристигна во Ливерпул во 2016 година, но не се снајде на „Енфилд“,  а потоа се пресели во Порто кој го откупи неговиот договор за 12 милиони евра.

После одличната сезона, Порто за неговата слобода бара 35 милиони евра, па останува да видиме дали наведените клубови се спремни да ја платат таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…