Дома Луд Спорт Дани Алвеш може да биде ослободен за неколку дена

Дани Алвеш може да биде ослободен за неколку дена

Поранешниот фудбалер Дани Алвеш, неодамна беше неправосилно осуден на четири и пол години затвор за силување.

Бразилецот е затворен по процесот во кој беше одлучено дека на 30 декември 2022 година силувал 23-годишна жена во ВИП делот на ноќен клуб во Барселона.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Шпанска „Марка“ пишува дека бидејќи се работи за неправосилна пресуда, Алвеш би можел да биде ослободен за неколку дена. На 19 март судот во Барселона ќе одлучи дали поранешниот светски фудбалер ќе биде ослободен или ќе остане во затвор. Неговата одбрана побара ослободување, бидејќи нема правосилна пресуда.

Меѓутоа, бидејќи Бразил не ги екстрадира своите државјани, има мали шанси судот да го ослободи, бидејќи Алвеш би можел едноставно да отпатува дома и да ја избегне можноста да биде казнет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Змија прекина меч во Србија, го гризна и судијата🎥

На натпревар од градската фудбалска лига во Србија, помеѓу Горно Синковце и Радник Шишинац…