Дома Фудбал Репрезентации Дали тоа Меси го викаше Кавани на физичка пресметка? (ВИДЕО)

Дали тоа Меси го викаше Кавани на физичка пресметка? (ВИДЕО)

Аргентина и Уругвај вчера во пријателски натпревар одиграа 2:2.

Иако ова беше пријателски натпревар пред крајот на полувремето виден беше жесток вербален дуел помеѓу Лионел Меси и Едисон Кавани.

Според она што се пишува и што може да се забалежи од гестикулациите, двајцата фудбалери сакале физичка пресметка. Дуелот помеѓу Кавани и Меси не завршил на теренот, продолжил и во тунелот кон соблекувалната, па на крајот нивните соиграчи се вмешале да ја прекинат расправата.

Посебено интересен е делот во кој Меси изгледаше како да го вика Кавани на физичка пресметка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Витсел паднал по скали во својот дом, па ќе го пропушти клучниот натпревар во ЛШ

Проблеми за Борусија пред клучниот натпревар во Лигата на шампионите. Во натпреварот од по…