Дома Фудбал Англија Дали ова ќе биде најлошиот дрес во историјата на Челзи? 📸

Дали ова ќе биде најлошиот дрес во историјата на Челзи? 📸

Втората гарнитура дресови на Челзи може да биде поинаква од она што сме навикнати во минатото.

Навивачите на Челзи по завршувањето на сезоната се занимаваат со активностите на фудбалскиот пазар, но и со дресовите за новата сезона.

Откако беше претставен првиот дрес, сега во јавноста почна да се најавува и втората гарнитура дресови. „Најк“ избра сино-црвена комбинација, меѓутоа навивачите не се премногу воодушевени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…