Дома Останати Тенис Дали ова беше за дисквалификација? Тенисер при сервис погоди девојче 🎥

Дали ова беше за дисквалификација? Тенисер при сервис погоди девојче 🎥

Како што е добро познато неодамна Новак Ѓоковиќ беше дисквалификуван од УС Опен откако ненамерно погоди линиска судијка.

Сега се случи една слична ситуација која поради дисквалификацијата на Новак привлече внимание.

На турнирот во Хамбург во првото коло Александар Бублик го доби мечот со 6:2 и 7:6. Но во моментот кога сервираше за победа тој го погоди девојчето кое собира топки.

Ситуацијата веднаш беше споредена со онаа Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ нема да може да ја брани тутулата во Австралија?

Светските медиуми шпекулираат дека Австријалн опен најверојатно нема да се одржи следната …