Дома Останати Кошарка НБА Далас испушти 17+ против Бруклин, Лејкерси подобри Бостон 🎥

Далас испушти 17+ против Бруклин, Лејкерси подобри Бостон 🎥

Изминатата вечер во НБА лигата се играа три натпревари.

Далас имаше голема прилика да дојде до победа против Бруклин Нетс. Маверикси имаа предност од 17 поени во третата четвртина, но на крајот сепак Бруклин славеше со 99:102. Далас така го забележа осмиот пораз во последните 10 натпревари и сега тимот на Дончиќ е осми на Западот, додека Бруклин е лидер на Истокот со 17 победи и 7 порази.

Причината за поразот во Далас може да ја бараат во промашените тројки ги имаа дури 37 од 46 обиди. Харден го предводеше Бруклин со 23 поени, 12 асистенциии и 9 скока, Дурант стигна до 24 поени. Дончиќ кај Далас запиша 28 поени, 6 скока и 9 асистенции.

Лејкерси стигнаа до победа победа против Бостон од 117:102. Клучната разлика Лејкерси ја направија во третата четвртина претходно се играше изедначено. Прв стрелец кај Бостон беше Татум додека на другата страна Леброн уфрли 30 поени, Расел Вестбрук оствари дабл-дабл од 24 поени и 11 асистенции.

На третиот натпревар кој се играше Сан Антонио беше поразен од Њујорк со 109:121.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…