Дома Фудбал Англија Гринвуд сега чека бебе од девојката која ја тепаше?

Гринвуд сега чека бебе од девојката која ја тепаше?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Додека фудбалскиот живот му е ставен на пауза бидејќи се уште е надвор од составот на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд поминува низ турбулентен период.

Гринвуд беше ослободен од обвинувањата за cилyвање и наcилcтво од неговата девојка откако таа ја повлече тужбата. Сега, медиумите пренесуваат дека Гринвуд и Робсон чекаат дете затоа што неговата поранешна девојка е бремена.

Девојката го обвинуваше фудбалерот дека била физички млатретирана во период од 2018 до 2022 година, а додаде и дека била cилyвана. Покрај обвинувањата таа објавуваше и снимки на социјалните мрежи.

Гринвуд до јануари 2022 година важеше за еден од најпреспективните англиски фудбалери и за Манчестер Јунајтед одигра 129 натпревари на кои постигна 35 гола и подели 12 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…