Дома Луд Спорт Грда сцена во БиХ: Фудбалерки без милост се тепаа сред натпревар (ВИДЕО)

Грда сцена во БиХ: Фудбалерки без милост се тепаа сред натпревар (ВИДЕО)

Мечот меѓу Либеро Горажде и Сана 2014 заврши со триумф на гостите од 3-5, но на натпреварот се случи немил инцидент, односно се степаа фудбалерките на двата клуба.

Екипата од Горажде го опиша инцидентот преку социјалните мрежи.

„Натпреварот беше брутален, прво од фудбалерките на противникот, а потоа и тренерот. Во второто полувреме се случи масовна тепачка на теренот, а беа поделени 15 жолти и два црвени картони“, соопштија од босанскиот клуб.

Тимот од Горажде објави три спорни снимки од мечот, каде што се случиле неколку инциденти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Вака изгледа идеалниот тим во Серија А според „ОПТА“ 📸

Експертите на „ОПТА“ кои најмногу се занимаваат со статистика ја следеа и штотуку завршена…