Дома Фудбал Англија Грабеж во Англија: Хрвати го ограбиле најскапиот фудбалер на Њукасл!

Грабеж во Англија: Хрвати го ограбиле најскапиот фудбалер на Њукасл!

Хрватски државјани на возраст од 22, 27, 31 и 42 години биле приведени во Англија како осомничени дека го ограбиле најскапиот фудбалер на Њукасл, напаѓачот Александар Исак.

Како што информираше британскиот инспектор, Шон Форди, полицијата реагирала брзо по пријавениот грабеж и успеала да ги пронајде сторителите.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Имавме извонредна полициска операција која е само уште еден показател дека нема да го толерираме криминалот во нашиот регион“, кратко изјави инспекторот.

Во грабежот биле украдени скапа облека, накит и автомобил кој е пронајден. Инаку, Њукасл за Исак плати сума од 70 милиони евра на шпански Реал Сосиедад што го прави најскапиот фудбалер на овој клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…