Дома Останати Кошарка НБА Го навредуваа, па Дончиќ брутално им одговори: Кој сега плаче, да ви е*ам мајката! 🎥

Го навредуваа, па Дончиќ брутално им одговори: Кој сега плаче, да ви е*ам мајката! 🎥

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ одигра уште еден фантастичен натпревар во дресот на Далас во кој постигна 36 поени, дуро 20 во првата четвртина и така беше најзаслужен за победата на неговиот тим.

Дончиќ беше расположен за игра, но и за провокации бидејќи констатно беше навредуван до 19.000 навивачи во „Таргет центарот“.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во првата четвртина во која блескаше по еден спектакуларен потег се сврте кон фановите на Минесота и се обрати со зборовите: „Кој сега плаче, да ви е*ам мајката“.

Ваквата реакција на Дончиќ предизвика насмевка кај познатиот американски пеач Снуп Дог кој беше покрај паркетот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Јокиќ добива супер соиграч: Рекордерот во НБА го засилува Денвер!

Никола Јокиќ и Денвер добиваат одлично засилување, нов член на шампионот во НБА од 2023 го…