Дома Фудбал Италија Готово: Алегри ја слушна казата и повеќе нема да го води Јувентус

Готово: Алегри ја слушна казата и повеќе нема да го води Јувентус

Дуелот против Аталанта во финалето од Купот на Италија е последен за Масимилијано Алегри на клупата на Јувентус.

Дисциплинската комисија на Фудбалскиот сојуз на Италија го казни Алегри со 5.000 евра, но и два меча нема да смее да го води Јувентус од клупата поради недолично однесување во финалето од Купот на Италија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Алегри во завршницата од средбата го фрли сакото и јакната додека беснееше и ги навредуваше судиите.

Со оглед на фактот што раководството на „старата дама“  веќе донесе одлука да се раздели со Алегри на  крајот на сезоната, ова значи дека неговата авантура  во  Јувентус е завршена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …