Дома Фудбал Италија Готово: Алегри и Јуве се разделуваат на крајот на сезоната!

Готово: Алегри и Јуве се разделуваат на крајот на сезоната!

Италијанските медиуми тврдат дека Макс Алегри постигнал договор со раководството на Јувентус за спогодбено раскинување на договорот на крајот на сезоната.

Договорот бил постигнат во јануари на задоволство на двете страни, но нема да биде објавено се до завршување на сезоната.

Алегри ќе се обиде сезонава да ја освои легендарната шестта титула во Италија и да стигне што подалеку во Лигата на шампиони, а на крајот на сезоната ќе се раздели со Јувентус.

Се погласни се шпекулациите дека Алегри ќе се пресели во Премиер лигата и ќе го наследи Арсен Венгер во Арсенал.

„Не демантирам ниту потврдувам. Сега сум фокусиран само на Јувентус. Секогаш во овој период од годината медиумите пишуваат дека заминувам дури и кога работите се одвиваат добро“, изјави италијанскиот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

УЕФА нема да ја почитува одлуката на судот од Мадрид за Суперлигата

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да ги почитува барањата на мадридскиот суд, кој од…