Дома Видео Гол на викендот: Ја видовте „рабоната“ на Њуњо Сантош? 🎥

Гол на викендот: Ја видовте „рабоната“ на Њуњо Сантош? 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Спортинг Лисабон со 3:0 славеше против Боависта во 24-тото коло во португалската лига, а од овој натпревар посебно внимание привлече голот на Нуњо Сантош.

По акцијата од левата страна Сантош мајсторски со „рабона“ постигна прекрасен гол од околу 12-тина метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Милан ја сака младата француска ѕвезда

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …