Дома Фудбал Германија Германците пресметаа со колкава брзина трчал Халанд во спринтот против Менхенгладбах 🎥

Германците пресметаа со колкава брзина трчал Халанд во спринтот против Менхенгладбах 🎥

Ерлинг Халанд уште во првото коло од Бундеслигата ги воодушеви навивачите.

Во победата на Борусија Дортмунд против Менхенгладбах Халанд постигна два гола, а посебно воодушеви со голот за 3:0. Халанд од одбраната истрча неверојатен спринт.

Прецизните Германци сега пресметаа со колкава брзина се движел Халанд. Норвешкиот напаѓач претрчал 97 метри и достигнал брзина од 35 km/h што секако е голема брзина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Барди: Јас сум Албанец, но за Македонија играм со гордост и давам се од себе!

Енис Барди е еден од клучните фудбалери во македонската репрезентација која на 12. ноември…