Дома Фудбал Останато Гери Невил објасни зошто не треба да очекуваме фудбал во следните три-четири месеци

Гери Невил објасни зошто не треба да очекуваме фудбал во следните три-четири месеци

Eден од оние кои сметаат дека фудбалот сигурно нема да продолжи во наредните неколку месеци е поранешниот англиски репрезентативец Гери Невил.

Вирусот Ковид-19 ги запре сите спортови, па така и фудбалот. Премиер лигата се прекина пред десетина дена и официјалниот прекин е до 30. април, меѓутоа никој сигурно не може да каже дека тогаш ќе се игра фудбал. Гери Невил не е оптимист.

„Мислам дека во овој момент е незамисливо фудбалот да се врати на терените во следните три-четири месеци. Фудбалот не може да продолжи и затоа што сите служби кои треба да бидат на стадионите како полицијата и итната помош ќе бидат достапни за неколку месеци. Болниците и “, смета Невил.

Вакво сценарио секако не посакуваат фудбалските фанови ширум светот и за жал не можеме да кажеме дека не е реално.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола добива понуда која не ќе може да ја одбие?

ЦАС (Судот за спортска арбитража) ја прифати жалбата на Манчестер Сити кој беше исфрлен од…