Дома Фудбал Англија Гвардиола се огласи по најавите дека може да се врати во Барселона

Гвардиола се огласи по најавите дека може да се врати во Барселона

Пеп Гвардиола ја отфрли можноста во иднина повторно да седне на клупата на Барселона.

Иако таму ја доби најголемата слава и оствари неверојатен успех, Пеп Гвардиола вели дека никогаш веќе нема да биде тренер на Барселона.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Дали вратата е затворена за можно враќање во Барселона во иднина? Да, вратата е затворена“, рече Пеп Гвардиола.

Низ кариерата Гвардиола освен со Сити, освојуваше се и со Барсеона, додека во Баерн не успеа да ја освои Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Еве што прави Халанд додека се игра Европското првенство 🎥

Норвешка не се пласираше на Европското првенство, па така Ерлинг Халанд овој период го кор…