Дома Фудбал Италија Гатузо и Михајловиќ ја воодушевија Италија: Ова е фудбалот каков што го сакаме!

Гатузо и Михајловиќ ја воодушевија Италија: Ова е фудбалот каков што го сакаме!

Болоња и Наполи вчера ремизираа (1:1) во натпреварот од 33 коло во италијанската Серија А.

Меѓутоа, играчите во овој натпревар не беа во центарот на вниманието затоа што славата ја собраа тренерите Синиша Михајловиќ и Џенаро Гатузо.

Двете фудбалски легенди се сретнаа после долго време. Пред почетокот на натпреварот Џенаро седна на клупата на Болоња покрај својот пријател и во тој момент настана една фантастична фотографија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Трагедија во Бразил: Во авионска несреќа загинаа четворица фудбалери и претседателот на клубот🎥

Нова трагедија го потресе фудбалот откако во авионска несреќа загинаа четворица фудбалер и…