Дома Фудбал Во Ла Лига изведен најлошиот пенал сезонава 🎥

Во Ла Лига изведен најлошиот пенал сезонава 🎥

Фудбалерот од редовите на Осасуна, Анте Будимир го привлече вниманието во шпанскиот фудбал откако се посрамоти во натпреварот против Валенсија.

Будимир игра одлична сезона во Ла Лига, но сега е ставен на столбот на срамот поради пеналот во финишот. Во 97. минута Будимир имаше шанса да донесе бод за Осасуна, но катастрофално лошо шутираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола ќе заплачеше на прашањето за Клоп 🎥

Во викендот кој е зад нас Манчестер Сити во последното коло од Премиер лигата дојде до нов…