Дома Трансфер зона Во Каталонија не сакаат ништо да ризикуваат: „Чудото од дете“ на Барса ќе доби клазула од една милијарда

Во Каталонија не сакаат ништо да ризикуваат: „Чудото од дете“ на Барса ќе доби клазула од една милијарда

Чудото од дете Ламин Јамал денеска треба да потпише нов договор со Барселона, а истиот треба да важи до 2026 година и ќе има откупна клаузула од една милијарда евра.

Јамал има само 16 години, а своето деби за Барселона го имаше на 15 години, девет месеци и 16 дена.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Неговиот талент привлече големо внимание од гигантите од Европа, но тој не сака да замине од Барселона, а тоа ѝ оди во прилог на каталонската екипа која реши да потпише договор со него.

Јамал ќе им се приклучи на останатите кои имаат откупна клаузула од милијарда евра, а тоа се Педри, Гави, Ансу Фати, Роналд Араухо, Жил Кунде, Рафиња и Феран Торес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …