Дома Луд Спорт Во Америка се одигра најстудениот натпревар (видео)

Во Америка се одигра најстудениот натпревар (видео)

0

Новата сезона во американската МЛС лига започна со рекорд.

Натпреварот помеѓу Колорадо и Портланд се играше при исклучително студено време. Имено, при првиот судиски свиреж измерената температира изнесуваше -7,7 степени, што е најниска измерена температура во првенството.

Досегашниот рекорд беше -7,2 степени целзиусови во март 2017 година.

Во текот на натпреварот времето уште повеќе се влоши, почна да паѓа снег, а тамошните медиуми пренесуваат дека во еден момент температурата паднала на 18 степени под нула.

Се пак, мечот не беше прекинат и ладното време не влијаеше на ефикасноста, па натпреварот заврши со резилутат 3:3.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ѕирнете како ќе изгледа новата луксузна јахта од Рафа Надал

По жестокиот и напорен Вимблдон, каде беше елиминиран од фантастичниот Роџер Федерер, Рафа…