Дома Фудбал Останато Видиќ: Дали прво треба да идам во затвор за да добијам функција во српскиот фудбал?

Видиќ: Дали прво треба да идам во затвор за да добијам функција во српскиот фудбал?

Немања Видиќ на почетокот на оваа година се кандидираше за претседател на Фудбалскиот сојуз, но непосредно пред изборите тој се повлече од битката со Драган Џајиќ кој беше избран како единствен кандидат на официјалните избори.

Легендата на Манчестер Јунајтед и до денес жали за она што се случувало при изборот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Како Драган Џајиќ кој беше во затвор и призна дека правел малверзации со Звездан Терзиќ ја докажа својата невиност, туку процесите против него застареа, ги водат двете најголеми организации во српскиот фудбал – ФСС и Црвена Звезда. Оваа ситуација е една порака за сите луѓе во Србија дека работата не се гледа, туку важно е кого имаше позади себе“, изјави Видиќ.

Цели четири години Џајиќ не успеа да ја докаже својата невиност, за потоа тогашниот претседател на Србија Томислав Николиќ да го аболицира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…