Дома Фудбал Останато Видео: Фановите на Ајнтрахт го „окупираа“ Милано

Видео: Фановите на Ајнтрахт го „окупираа“ Милано


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фановите на Ајнтрахт се етаблираа како најсериозната највивачка група во европските турнири оваа сезона, а денес во Милано го соборија сопствениот рекорд.

Фановите на Ајнтрахт го држат рекордот на посетители на еден меч на гостински терен, откако 12.000 приврзаници беа на стадионот на Бордо во 2012 година.

Според проценките на медиумите денес во Милано пристигнале повеќе од 15.000 фанови на Ајнтрахт, иако од Интер потврдија дека има само 13.500 „гостински“ билети.

Германските навивачи денес буквално извршија „инвазија“ на Милано.

https://youtu.be/Cu3PrczK-hE

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …