Дома Луд Спорт Видео: Судија отиде да проверува ВАР, на екран му пуштија снимка од паркинг!

Видео: Судија отиде да проверува ВАР, на екран му пуштија снимка од паркинг!

На натпреварот меѓу Макаби Хаифа и Беитар во Израел беше видена една неверојатна сцена.

Имено, судијата мораше да оди да проверува на ВАР дали да досуди пенал, но кога отиде до мониторот, се појавила снимка од паркингот на стадионот.

И гледачите пред малите екрани видоа дека судијата наместо на теренот, гледаше снимка од паркинг, но за среќа набрзо се врати вистинската снимка па можеше да донесе правилна одлука.

Макаби водеше со 2:1 во судиското продолжение, па конечната одлука немаше влијание на победникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Вардар сезонава ќе води тешка битка, Борец со три бода си замина од Скопје

Борец за првпат во својата историја го победи Вардар среде Скопје. Никола Радовиќ го отвор…