Дома Луд Спорт Видео: Судија отиде да проверува ВАР, на екран му пуштија снимка од паркинг!

Видео: Судија отиде да проверува ВАР, на екран му пуштија снимка од паркинг!

На натпреварот меѓу Макаби Хаифа и Беитар во Израел беше видена една неверојатна сцена.

Имено, судијата мораше да оди да проверува на ВАР дали да досуди пенал, но кога отиде до мониторот, се појавила снимка од паркингот на стадионот.

И гледачите пред малите екрани видоа дека судијата наместо на теренот, гледаше снимка од паркинг, но за среќа набрзо се врати вистинската снимка па можеше да донесе правилна одлука.

Макаби водеше со 2:1 во судиското продолжение, па конечната одлука немаше влијание на победникот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

ГОТОВО: Интер и Тотенхем се договорија, Ериксен утре во Милано

Интер и Тотенхем конечно постигнаа договор за трансфер на Кристиан Ериксен, пренесуваат си…