Дома Луд Спорт Видео: Ова промашување се коси со здравиот разум!

Видео: Ова промашување се коси со здравиот разум!

Од грчките ниски фудбалски лиги доаѓа неверојатно промашување, кое тешко може да се прифати со здрав разум.

Имено, напаѓачот на Неа Хрома, Алампијадис му ја одзеде топката на голманот, стигна до гол линијата и поради само него познати причини не постигна гол.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Сомнежот е секако присутен, дали не сакаше да постигне гол, или ова е едно од најголемите промашувања во историјата!?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…