Дома Топ вести Видео: Меси конечно се сретна со детето кое носеше најлонски дрес!

Видео: Меси конечно се сретна со детето кое носеше најлонски дрес!

Муртаза Ахмади дојде до светска слава кога камерите во Авганистан го уловија како на себе носи „дрес“ од Меси, кој всушност беше направен од најлонска кеса.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Тогаш почна глобална кампања за Лео Меси да го запознае младиот фан, во која се вклучи и УНИЦЕФ. Пред неколку месеци Аргентинецот му испрати дрес, а денес конечно се сретнаа.

13-12murta1

Средбата се случи во Катар, а интересно, Муртаза носеше дрес од Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера ј…