Дома Луд Спорт Видео: Играч на Селтик крвнички се залета на Меси, но остана понижен на тревникот!

Видео: Играч на Селтик крвнички се залета на Меси, но остана понижен на тревникот!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Лео Меси синоќа со два гола и донесе победа на Барселона, а во финишот на натпреварот успеа да го понижи и капитенот на домаќините.

Се играше 82-та минута кога Браун крвнички се залета на Меси кој го избегна стартот и со бриблинг го фрли противникот на земја. Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…