Дома Фудбал Лига на шампиони ВИДЕО: Бензема го доведе Реал во водство, но сите аплаузи одат за Винисус!

ВИДЕО: Бензема го доведе Реал во водство, но сите аплаузи одат за Винисус!

Откако Ајакс одигра добро прво полувреме и не успеа да постигне погодок, Реал ги казни холандскиот гигант во второто полувреме.

Ајакс во првото полувреме ја погоди мрежата на Тибо Куртоа, меѓутоа погодокот на Таљафико беше поништен после реакцијата од ВАР. Оваа одлука ќе предизвика дискусија во фудбалската јавност и истата можете да ја погледнете – тука.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ако во таа ситуација имаше нешто нејасно во погодокот на Карим Бензема се беше кристално чисто. Освен стрелецот Бензема се истакна Винисиус Жуниор кој се прошета низ одбраната на Ајакс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Како за Барселона во Франција, така за ПСЖ во Шпанија! 🎥

Пред реваншот во четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Пари Сен Жермен…