Дома Актуелно Видео: Барса рутински против „незгодната“ Џирона

Видео: Барса рутински против „незгодната“ Џирона

Барселона потешко од очекувањата славеше над незгодната Џирона (0:2) и освои многу важни три бода во трката за титулата.

Натпреварот започна одлично за Каталонците кои уште во 9-та минута дојдоа до водство. Семедо беше најспретен во противничкиот шеснаесетник и погоди за 1:0.

Потоа Џирона и создаде големи проблеми на Барса, имаше неколку изгледни шанси, а во една ситуација Каталонците расчистуваа и од гол линијата.

Во второто полувреме, во 51-та минута Еспиноза заработи втор жолт картон, па Џирона остана со играч помалку. Победата за Барса ја завери Меси во 68-та минута за конечни 2:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Не успеа во Динамо Загреб, а сега потпишува за Реал Мадрид

Дефанзивецот на Лил, Габриел Магалхас игра одлична сезона и го привлече вниманието на мног…