Дома Трансфер зона Видал проговори за својата иднина и ги изненади сите

Видал проговори за својата иднина и ги изненади сите

Веќе подолго време се шпекулира со иднината на Артуро Видал во Барселона, а сега конелно се огласи и самиот фудбалер.

Видал во неколку наврати изрази незадоволство од својот статус во Барселона и Каталонците сакаат да се ослободат од него, па му го понудија на Интер како дел од трансферот на Лаутаро.

Сега Чилеанецот ги изненади сите и изјави дека не ни размислува да ја напушти Барселона.

„За мене е многу убаво во Барселона. Се чувствувам пријатно таму и имам многу пријатели во соблекувалната. Сакам да останам, се чувствувам поподготвен од кога било”, истакна Видал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед со играч од кој едвај чека да се ослободи сака да ја намали цената на Санчо

Манчестер Јунајтед се надева дека ќе ја намали цената на Џејдон Санчо кој се очекува ова л…