Дома Македонски спорт Мак ракомет Вецлар и Миркуловски славеа изненадувачки кај Кил во Бундеслигата

Вецлар и Миркуловски славеа изненадувачки кај Кил во Бундеслигата

Германски Вецлар славеше изенадувачки против Кил на гости со 25:26 во крајно драматичен натпревар во германската бундес лига.

Нашиот интернационалец, Филип Миркуловски имаше исклучително важна улога во денешниот меч, постигна два погодоци но асистираше во многу наврати.

Најефикасни во таборот на Вецлар беа Линдског и Бојрсен со постигнати седум погодци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вујовиќ: Ситуацијата станува депресивна, цело време сме блиску, но на крајот губиме!

Стратегот на Вардар, Веселин Вујовиќ зборуваше пред медиумите после поразот на Вардар од К…