Дома Топ вести Венгер на шопинг во Рим!

Венгер на шопинг во Рим!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Арсенал одлично ја започна сезоната во Премиер лигата, па Венгер има намера додатно да го засили тимот во јануари за да може да се бори за титулата.

Италијанските медуми пренесуваат дека „топџиите“ покажуваат силен интерес за играчот за врска на Рома, Леандро Паредес и сакаат да го доведат во зимскиот преоден рок.

Паредес во екипата на Рома пристигна во 2015-та година од редовите на Бока Јуниорс, а минатата сезона беше на позајмица во Емполи, каде блесна и покажа дека може да биде еден од најдобрите плејмејкери во Европа.

Овој 22-годишен Аргентинец оваа сезона добива мала минутажа во Рома, пред се поради големата конкуреција, но неколку европски гиганти покажуваат интерес за неговиот потпис.

Најконкретен е Арсенал кој веќе спремил понуда од 15 милиони евра за зимскиот преоден рок, па останува да видиме дали Рома ќе се согласи да го продаде фудбалерот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…