Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар се комплетираше: Еве како ќе изгледа во новата сезона

Вардар се комплетираше: Еве како ќе изгледа во новата сезона

Веселин Вујовиќ вчера беше промовиран за нов тренер на Вардар, а „црвено-црните“ веројатно веќе и го комплетираа тимот за наредната сезона.

Вкупно седум нови играчи ќе го носат дресот на Вардар во новата сезона,, заклучно со Жереми Тото кој пристигнува од полската Висла Плок.

Покрај него нови играчи се голманите Мартин Томовски и Ал Сафар, потоа Едуардо Гурбиндо, Дарко Ѓукиќ, Анте Кудуз и Јан Чувара.

Познато е дека од клубот си заминуваат Дисингер, Чупиќ, Јотиќ, Кизиќ, Кантегрел, а според последните информации ќе заминат уште Шеваљевиќ и Векиќ.

СОСТАВОТ НА ВАРДАР ЗА НАРЕДНАТА СЕЗОНА

Голмани: Борко Ристовски, Мартин Томовски, Васил Гогов, Али Сафар
Леви крила: Тимур Дибиров, Јан Чувара, Димитар Димитриоски
Десни крила: Гоце Георгиевски, Дарко Ѓукиќ, Ален Ќошевски
Пикери: Стојанче Стоилов, Патрик Валчак, Жереми Тото
Леви бекови: Филип Талески, Марко Мишевски, Анте Кудуз
Средни бекови: Анте Гаџа, Мартин Карапалевски, Стефан Крстевски
Десни бекови: Едуардо Гурбиндо, Томислав Јагуриновски, Давид Савревски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Победа на сениорите против Црна Гора на втората „контролка“

Одличен настап на сениорите, и победа од (65:58) во втората „контролка“ со Црна Гора Гости…