Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар доби службени бодови од ЕХФ за натпреварите со Флензбург и ПСЖ

Вардар доби службени бодови од ЕХФ за натпреварите со Флензбург и ПСЖ

Какви и што беа најавите, Вардае доби бодови на маса од ЕХФ за натпреварите против Флензбург и ПСЖ.

Вардар доби победа, односно два бода за натпреварот против Флензбург и еден за дуелот со ПСЖ кој требаше да се игра во Париз и два пати беше одложуван.

За третиот натпревар, односно вториот против ПСЖ Вардар не доби ништо во тој дуел победата беше доделена на францускиот тим.
Во останатите натпревар од групата А, ПИК Сегед доби бодови за Елверум, додека Порто ги доби бодовите за дуелот со Флензбург.

Од другата група Мотор Запорожје доби службена победа против Кил.
За дуелот помеѓу Мешков и Порто се уште нема одлука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…