Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар го засили нападот: Пристигна засилување од Охрид!

Вардар го засили нападот: Пристигна засилување од Охрид!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Најтрофејниот македонски фудбалски клуб, Вардар кој се соочуваше со нови проблеми во изминатиот период конечно минатата недела ги започна подготовките.

Сега Вардар промовираше и засилување во нападот, но член на црвено-црните е Дарко Размоски кој доаѓа од ГФК Охрид.

„Дарко Размоски е нов играч на ФК Вардар. Има 23 години, доаѓа од екипата на Охрид, во својата кариера меѓу другото бил дел од екипите на Академија Пандев, Беласица, Пелистер. Игра на крилните позиции, а со најтрофејниот клуб во Македонија потпиша договор до крајот на сезоната“, потврдија Вардар преку социјалните мрежи.

Во текот на зимскиот преоден рок многу фудбалери го напуштија Вардар, па сега клубот ќе се обиде колку-толку да ги пополни празнините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…