Дома Фудбал Останато Ваков Мурињо не сме го виделе: Зборуваше колку му недостасува фудбалот и – ќе заплачеше! (ВИДЕО)

Ваков Мурињо не сме го виделе: Зборуваше колку му недостасува фудбалот и – ќе заплачеше! (ВИДЕО)

0

Жозе Мурињо веќе долго време не е во фудбалот како тренер, а очигледно тоа му недостасува многу.

Мурињо во декември минатата година ја заврши својата авантура во Манчестер Јунајтед и од тогаш е без клуб. Во овој момент работи како стручен коментатор на „Скај Спорт“.

Сега во интервју Мурињо скоро и да заплачеше кога зборуваше за тоа колку му недостасува фудбалот. Кој би рекол дека ќе го видиме Жозе во вакво издание…

„Уживав кога започнав да бидам тренер. Но, сега е многу сериозно. Досега цело врем беше сериозно. И наеднаш се застана за мене. Место да уживам во мојата работа јас не го правам тоа. Ми недостига…“, зборуваше Жозе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…