Дома Топ вести Ваков автогол ретко се гледа🎥

Ваков автогол ретко се гледа🎥

На натпреварот Хајденхајм и Ајтрахт Франкфурт во Бунделсигата беше виден еден од најсмешните евтоголови оваа сезона.

Голманот на Хајденхајм, Кевин Милер ја промаши целата топка иако таа одеше бавно кон него.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Милер сакаше да деганжира со цела сила, но пред да го направи тоа, топката отскокна од тревата и заврши во неговата мрежа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…