Дома Фудбал Италија Брахим Дијаз го исполни ветувањето и го воодушеви „росонерите“📷

Брахим Дијаз го исполни ветувањето и го воодушеви „росонерите“📷

Плејмејкерот на Милан, Брахим Дијаз го следеше примерот на соиграчот Тео Хернандес и ја исфарба косата во црвено-црна боја.

Двајцата дадоа такво ветување доколку Милан успее да се пласира во Лигата на шампиони. „Росонерите“ минатата сезона завршија на второто место на табелата и после цели 7 години ќе играат во најелитниот турнир.

Најпрво Тео Хернандес ја исфарба косата во црвено-црно, а сега истото го направи и Брахим Дијаз и објави фотографија на социјалните мрежи со порака: „Ветувањето исполнето“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

УЕФА нема да ја почитува одлуката на судот од Мадрид за Суперлигата

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да ги почитува барањата на мадридскиот суд, кој од…