Дома Фудбал Останато Бразилецот Роналдо не по своја вина стана хит на интернет – жена не го препознала! 📸

Бразилецот Роналдо не по своја вина стана хит на интернет – жена не го препознала! 📸

Без буквално ништо да направи Браизлецот Роналдо стана хит на интернет.

Имено, еден корисник на Твитер објави разговор со газдарица од која се обидувал да изнајми стана.

Давид Зату на својот профил имал фотографија со поранешниот фудбалер на Барселона, Интер, Реал Мадрид и Милан. Причината поради која овој разговор стана толку популарен е прашањето од газдарицата: Кој од двајцата на сликата си ти?

Навистина е чудно, некој да не го препознае легендарниот фудбалер, па дури и да станува збор за човек кој не следи фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…