Дома Топ вести „Бомба“: Халанд го избра следниот клуб

„Бомба“: Халанд го избра следниот клуб

Битката за потписот на Ерлинг Халанд веќе е започната, па се очекува тој сигурно да ја напушти Борусија Дортмунд на лето.

Британски „Гол“ објави дека Халанд има желба да игра во Реал Мадрид и е спремен да ги одбие сите други понуди за да се пресели на „Сантиаго Бернабеу“.

Халанд има откупна клаузула од 75 милиони евра во неговиот договор, која ќе стане активна следното лето.

Братанскиот медиум пишува дека Норвежанецот има желба да се пресели во Мадрид, а тоа му оди во прилог и на Мино Рајола, кој е негов менаџер, затоа што очекува голема провизија од трансферот.

„Кралскиот“ клуб долго време се поврзува и со Килијан Мбапе, па следното лето може да има „пеколен“ тандем на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ливерпул ја сака ѕвездата на Наполи

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул е силно заинтересиран за играчот за врска на …