Дома Трансфер зона „Бомба“: Осимен на чекор од ПСЖ

„Бомба“: Осимен на чекор од ПСЖ

Според пишувањето на француските медиуми ПСЖ го направил првиот чекор за доведување на Виктор Осимен од Наполи.

ПСЖ е во потрага по нова ѕвезда во нападот како замена за Мбапе, кој заминува како слободен агент на лето.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Најголема желба е токму Осимен, па ПСЖ веќе стапил во контакт со неговиот агент и сака да ја победи конкуренцијата.

„Светците“ му нудат богат договор до 2029 година, а Осимен е спремен да ја прифати понудата.

ПСЖ веќе ги започнал преговорите и со Наполи се блиску до договор за трансфер вреден 120 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…