Дома Топ вести „Бомба“ од Островот: Челзи започна преговори со Донарума

„Бомба“ од Островот: Челзи започна преговори со Донарума

Најскапиот голман на светот, Кепа Аризабалага го загуби местото во првиот тим бидејќи менаџерот Френк Лампард не е задоволен од неговите изданија.

Челзи ја започна потргата по нов голман, а последните информации од Островот говорат дека прва мета ќе биде голманот на Милан, Џанлуџи Донарума.

„Сините“ веќе стапиле во контакт со агентот на Донарума, Мино Раиола и започнале преговори за негов трансфер на „Стенфорд Бриџ“. Цената на младииот Италијанец во моментов изнесува 60 милиони евра, а Челзи нема проблем да ја плати таа сума.

Донарума на лето влегува во последната година од договорот и се уште не се започнати преговори за негово продолжување, па Милан најверојатно ќе ја прифати понудата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Одегард може во Серија А?

Мартин Одегард во Реал Мадрид пристигна пред пет години од норвешкиот Стромгест како голем…