Дома Фудбал Германија Бомба од Германија: Баерн спрема 120 милиони за ѕвездата на Дортмунд

Бомба од Германија: Баерн спрема 120 милиони за ѕвездата на Дортмунд

rumenige

Џејдон Санчо најверојатно ќе ја напушти Борусија Дортмунд.

За тоа се повеќе се зборува, а сега се појавија информации дека Санчо ќе остане во Бундеслигата.

Неговиот нов клуб би можел да биде Баерн Минхен.

Оваа информација одекна како бомба, а наводно тимот од Минхен е спремен да плати дури 120 милиони евра.

Билд дознава дека во Баерн овој трансфер го подготвуваат за ова лето.

Извршниот директор на Баерн, Румениге неодамна кажа дека неговиот клуб има само една желба во летниот преоден рок. Името на фудбалерот не го откри.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Распоредот до крајот на сезоната во ПЛ: Кој ќе оди во Лигата на шампионите?

До крајот на Премиер лигата останаа уште три кола – се води голема борба за опстанок, но в…