Дома Топ вести „Бомба“: Обамејанг се враќа во Барселона

„Бомба“: Обамејанг се враќа во Барселона


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Пјер Емерик Обамејанг ова лето пристигна во Челзи од Барселона, но набрзо може да направи нов трансфер.

Тој дојде во Челзи по барање на Тухел и не добива голема минутажа кај Потер, па сака во јануари да ја промени средината.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Обамејанг стапил во контакт со Чави и сака да се врати во Барселона.

Каталонците се отворени повторно да го доведат на „Камп Ноу“, но неможат да прават трансфери во јануари поради финансискиот фер-плеј.

Раководството на клубот испратило барање до Ла Лига дали ќе му биде дозволен трансфер на Обамејанг доколку се ослободат од Мемфис Депај или Франк Кеси, па така да отворат простор за неговата плата.

Доколку стигне позитивен одговор од Ла Лига многу е веријатно Обамејанг да се врати во Барселона.

Коментари
  • Обамејанг се сели во Астон Вила

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Пјер Емерик Обамејанг ова лето пристигна во …
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кејлор Навас ќе брани во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Костариканецот, Кејлор Навас кој освои три т…